Top Ad unit 728 × 90

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Saç Derisi üzerinde Sivilce Nedenleri ve TedavisiGenellikle, kafa derisi üzerinde sivilce nedeniyle saç kapağına görmezden geliniyor. Bazen böylece ağrı gibi belirtilere neden olmaktadır. Zaman zaman kafa derisi sivilce endişe nedeni olmasa da, bazı durumlarda kalıcı ve ciddi zararlara yol açabilmektedir. Ne zaman yüz, boyun gibi yerlere kıyasla, ve geri; Kafa derisi sivilce geliştirmek için daha az eğilimlidir. Ancak, kafa derisi sivilce nadir değildir. Tıkanmış cilt gözenekleri - konumdan bağımsız, sivilce temel nedeni aynı kalır. Sivilce çoğunlukla yağ bezlerinin bir yüksek konsantrasyon ile yerlerde görülür. Bu bezler, küçük gözenekler yoluyla, saç köklerinin kendi yolunu bulur yağlı sebum üretmek. Bu gözenekler, böylece yağ dışa geçişini engelleme, çeşitli nedenlerle tıkanmış olsun. Yağ inflamasyon sonucunda, saç folikülü içinde biriken alır. tıkanmış cilt gözenek böylece irin üreten, bulaşmış alabilirsiniz. bir vücudun immün sistemi sitesine daha beyaz kan hücreleri göndererek bu enfeksiyonun tepki verir. lökosit hareketi ölü bakteri ve diğer kimyasal maddelerin birikmesi ile sonuçlanır. Bazı ağır vakalarda, enfeksiyon da çevredeki alanlara yayılabilir.

Saç Derisi üzerinde sivilceden kurtulma yolları


Genellikle, kafa derisi sivilce kendi çözmek ve bir kaç gün içinde kaybolur, ancak şiddetli olanları tedavi gerektirir. Kafa derisi üzerinde ağrılı sivilceler kalıcı iseniz, durumu kontrol etmek için acil önlemler almak zorunda. Tıbbi müdahale şiddetli ve kalıcı sivilce için gerekli iken, ev ilaçları hafif koşulları için yeterli ispat edebilir.


Salisilik asit

kafa derisi üzerinde hafif, kaşıntılı sivilce için en yaygın tedavi salisilik asit içeren over-the-counter ürünleri uygulamasıdır. Salisilik asit ile bir şampuan düzenli kullanımı saç derisi sivilce azaltmak için yararlı olabilir. Ayrıca ileride çıkabilecek önlenmesi için iyidir. Salisilik asit kafa derisi üzerinde kullanım için güvenli olarak kabul edilirken, benzoil peroksit ile ürünleri saç kaybı, ağartma, ve diğer bu tür telafisi mümkün olmayan yan etkilere neden olabilir. Hatta kükürt ürünleri derisi akne için kullanılan zaman, zararlı olabilir.

Anti-kepek Şampuan
Bazı durumlarda, bir anti-kepek şampuanı saçlı deride sivilce giderilmesinde harikalar çalışabilir. Bu çözüm yolu, hafif saç derisi akne için yararlı olduğu bulunmuştur. Bir kremi kullanmak istiyorsanız, kafa derisi onu uzak tutmak. Bu saç uçlarından kremi uygulamak için daha iyi olacaktır.

Reçete İlaçları
Eğer ciddi ve kalıcı saç derisi sivilce varsa, sağlık uzmanınıza danışın. O oral veya topikal bazı antibiyotikler, antifungal, anti-akne ilaç, ya da steroidler reçete edebilir. Cerrahi drenaj kronik sivilce durumunda gerekli olabilir oysa hormonal tedavi, bazı insanlar için tavsiye edilir.

Ev Çareleri
Elma sirkesi çeşitli sağlık sorunları için bir çare olarak kullanılan çok yönlü bir üründür. Sirke ve su eşit miktarda karıştırın ve saç durulama için kullanın. Dışında derisi dezenfekte gelen, bu çözüm de Kafa derisinin pH dengesini korumak için iyidir.
Limon suyu da durumu hafifletmek için yararlı olabilir. Su eşit miktarda limon suyunu karıştırın ve saç durulama için çözüm kullanın. O kafa derisi yatıştırır gibi de, su yerine gülsuyu olabilir.
Çay çiçeği yağı antifungal, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir. Seyreltilmiş formda, bu saç durulama için kullanılabilir. Su içinde, bu temel yağ birkaç damla karıştırılır. Aksi takdirde lavanta yağı ve zeytinyağı bir parçası, her dört parça çay ağacı yağı karıştırın. Kafa derisi üzerinde uygulayın ve bir anti-kepek şampuanı kullanarak yıkayın.
Saç Derisi üzerinde Sivilce Nedenleri ve Tedavisi Reviewed by NetteBilgiCom on 6.4.15 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Saygı Kurallar İçerisinde Yorum Yapmaya Özen Gösterelim

Tüm Hakları Saklıdır NetteBilgi © 2020
Tarafından dizayn edilmiştir NetteBilgi

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.