Top Ad unit 728 × 90

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Marco Polo Oyununun nedir Tarihi

Marco Polo kim oldu?
Oyunun tarihini anlamak önce, o daha sonra seçildi kim olduğunu bilmek önemlidir. Avrupalılar Çin'in ilk Glimpses veren ile yatırılmaktadır Venedik İtalyan kenti, gelen - Marco Polo, 13. yüzyılda tüccar (1324 1254) idi. Babası ve amcası ile birlikte, Polo bile süreç içinde Moğol lideri Kubilay Han'ın güvenini kazanıyor, Çin ve arkasından Venedik 24 yıllık uzun bir yolculuk yaptı. O ünlü kitabında onun patlatır chronicled Marco Polo Travels da 200 yıl sonra Amerika'ya yaptığı yolculuğun Christopher Columbus bir ilham kaynağı olarak hizmet.

Marco Polo Oyunu
Marco Polo oyunu bir versiyonu körebe en az üç oyuncu ile bir yüzme havuzunda oynadı. Bir oyuncu denir It ve gözleri. O / o dinlenme havuzunda etrafında dağılması kadar on kadar saymak zorundadır. Bu sonra onun sesinden onu / onu bularak bir oyuncu etiketlemek zorundadır. Bunu mümkün kılmak için, bu 'Marco' bağırmak vardır ve herkesin 'Polo' ile cevap vermelidir. etiketli alır kişi gelecek olur It ve oyun devam ediyor. Bu temel kurallar olmakla birlikte, diğer varyasyonları mevcut. Marco Polo oyun da gibi diğer isimlerle bilinen on the Rocks Mermaid ve timsah . Bu Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya ve Avrupa genelinde oynanır. Onun daha yaygın versiyonu, Kör adamın Buff arazi üzerinde oynanır, bu salonları bayanlar popüler bir eğlence iken, 1500'lerde kökenli olduğu söylenir. Bu nedenle havuz oyunun popülerlik çok nereden geldiğini bilmek istiyorum, ve Marco Polo ve iki farklı bireyler iseniz sonra seçildi. Şimdi Marco Polo havuz oyunu oynamak için biliyorum, en ona bağlı geçmişini anlamamızı sağlar.


Marco Polo Oyunu: Tarih
Efsanevi explorer ile bu havuz oyunu ilgili çeşitli teoriler vardır. Gerçek olsun ya da olmasın, en popüler olanları aşağıda verilmiştir.
Onun uzun yolculuk sırasında çeşitli vesilelerle, Marco Polo o sadece kör bir adam gibi, nereye gittiğini olarak clueless, söylenir. Bu sözde gözleri oyuncu için ilham kaynağı It onun görme kullanmadan havuzu 'keşfetmek' için vardır. Bu oyunun kökeni için en popüler açıklamadır. Çin'de Marco Polo Taklamakan çölünde ailesiyle birlikte yolculuk ederken; Adını rezil bir yer anlamına biri döndüren asla hangi çöl . Bu Polo daldım ve atı kervan geri kalanından ayrılır söylenir. Uyanma, o sesler ilk adını çağıran duyabiliyordu düşündüm ve o kimseyi göremiyordu ama o, 'Polo' yanıtını verdi. O sonunda grup tarafından tespit edilirken, Polo daha sonra halüsinasyon olmuştu gerçekleştirdi. Moğol İmparatoru Kubilay Han Polos için güçlü bir sevme geliştirdi ve onları Çin'i terk izin vermedi. Onun kızı biri İran Moğol hükümdarı evlenmek iken O sadece merhamet ve Polos düğün bir parçasıydı. Pers Körfezi'ne Çin'den Bu yolculuk uzun ve tehlikeli oldu. Gemilerin maiyeti 600 yolcu sadece 18 prenses ve Polos dahil, hayatta olan şiddetli fırtına, karşılaştı. Fırtınada görünürlüğü düşük olduğu için, kurtulanlar ilk isim (Marco) ile lideri arama çalıştı ve onun son (Polo) ile cevap verdi.

Marco Polo Oyununun nedir Tarihi Reviewed by NetteBilgiCom on 29.4.15 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Saygı Kurallar İçerisinde Yorum Yapmaya Özen Gösterelim

Tüm Hakları Saklıdır NetteBilgi © 2020
Tarafından dizayn edilmiştir NetteBilgi

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.