Top Ad unit 728 × 90

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Akupunktur İle Zayıflama Nasıl Olmaktadır

Akupunktur, diyet yapmayı kolaylaştırarak kişinin daha çabuk zayıflamasını sağlar. Hastanın iştahını düzenler ve kişi daha az yemek yeme ihtiyacı duyar. Akupunktur mide asit salgısını düzenler ve böylece kişi diyet esnasında mide yanması gibi sorunlarla karşılaşmaz. Halsizliği ve bitkinliği önleyerek kişiye enerji verir. Akupunktur serotonin ve Endorfin seviyelerini artırarak diyet sırasında kişiye huzur verir.
Hastaya başlangıçta haftada 2 akupunktur seansı yapılır. Sonra haftada 1 seansla tedaviye devam edilir. Hasta 6-8 hafta sonunda ortalama 8-10 kilo vermektedir.
Akupunktur tedavisi ile kişiler kilo vermeye hazır hale getiriliyor. Aslında kilolar, herkesin şahsına özel hazırlanan beslenme program sayesinde azalıyor. Bugüne kadar yanlış bir şekilde bilinen akupunkturun direkt olarak kilo verdirme etkisi bulunmuyor. Fakat akupunkturun etkisi ile zayıflama tedavisi ve diyet uygulaması çok daha kolaylaşıyor.
Akupunkturun Zayıflamadaki Etkisi
1- İştah ve acıkmayı azaltır, tokluk duygusunu artırır.
2-Midede irritasyon, ekşime ve yanmayı önler, mide barsak sistemini rahatlatır.
3- Halsizlik ve bitkinliği önler, enerjik olmaya katkısı vardır.
4-Stresi azaltır, gevşemeyi artırır.
5-Metabolizmayı düzenleyici, hızlandırıcı rolü vardır.
Bunların hepsi bir araya gelince kilolu olan insanı kilo vermeye hazırlar. Buna göre haftada bir yapılan akupunktur tedavisi ile fazla kilolar verilmeye başlar. İdeal kiloya indikten sonra kişiler koruma tedavisine alınır.3 haftada bir kez manyetik bilye mıknatıslı toplu iğne başı büyüklüğünde aktif kömür, tohumlar da kulak akupunkturunda kalıcı kulak iğnelerine alternatif olarak hekim tarafından tercih edilebilmektedir.
Akupunktur İle Zayıflama Nasıl Olmaktadır Reviewed by NetteBilgiCom on 17.4.15 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Saygı Kurallar İçerisinde Yorum Yapmaya Özen Gösterelim

Tüm Hakları Saklıdır NetteBilgi © 2020
Tarafından dizayn edilmiştir NetteBilgi

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.