Top Ad unit 728 × 90

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Gezegen Sembolleri Nedir ve Onların Astrolojik Anlamları Nedir


Gezegen sembolleriGüneş
Güneş hemen hemen her kültürde büyük bir öneme sahiptir -. diğerleri yanında o Hindular, Mısırlılar olmak Vedik astrolojide, bu Surya 'olarak bilinen, ve sonsuz güç ve hayat vermek için gücü temsil eder. Ayrıca baba ilişkileri temsil eder. Roma Tanrı 'Helios' Sun temsil Güneş vs, majesteleri, güç, refah, kendini sembolize Güneş Leo iktidar gezegendir.
Ay

Ay insanlar için büyük önem, aynı zamanda insanlığın tarafından ziyaret edilmiş bir gök cismi olma. sahiptir . Ay kişinin kişisel duyguları, duygular, ve arzuları ile derin ilişkisi olduğu kabul edilir Ayrıca böylece döngüleri temsil ilişkilidir feminizm ve bereket ile. . Bu Kanser iktidardaki gezegendir Bu hayal, ritim ve yaratıcılık ile ilişkili olabilir. Ay tanrıların bir yeri vardır. Vedik Astrolojide, bu Chandra 'olarak bilinir. Dolunay gün (Poornima) ve Yeni Ay gün (Amavasya) üzerine Hindular tarafından gözlenen belirli ritüeller vardır, sırasıyla. Roma Tanrıçası 'Diana' Ay'ı temsil eder.


Merkür
Merkür kanatlı haberci Roma Tanrı olarak temsil edilir. Bu gezegen onun hızlı zekâ ve iletişim için bilinir. Bu ifade sanatını gösterebilir. Vedik astrolojide, bu Budha 'olarak adlandırılır. Bu zeka, espri, zeka, konuşma ve temsil eder. Bu özellikleri nedeniyle, onlar. Iletişim alanındaki yazarlar, satıcılar, seyahat, ve diğerleri burçlar görülebilir Bu Başak iktidar gezegendir.Venüs


Vedik Astrolojide Venüs 'Shukra' olarak bilinen ve çiçekler, aşk, şefkat, güzellik, cinsiyet, duygusallık, estetik, sanat, vb Ayrıca maddi zevkleri yanı sıra, evli yaşamın zevklerinden temsil eder. temsil eder Venüs Aşk ve Güzellik Roma Tanrıçası. Bu gezegen özellikle bizim romantik bir hayat, ve hayatımızın çeşitli tutkularını hakim. Venüs Terazi ve Boğa üzerinden yönetiyor.


Jupiter


Vedik Astrolojide, Jüpiter 'Guru' ya da 'Brahaspati' olarak bilinir. Bu şans gezegenidir. Bu bilgelik, zenginlik, yardımseverlik ve başarı gösterir. Onların burç iyi bir konuma Jüpiter olanlar genellikle bilgelik ve amelleri ile büyük zirvelere ulaşmak için eğilimindedir. Roma kültüründe, Jüpiter, tüm tanrıların kralı olduğunu. Bu Yay ve Balık iktidar gezegendir. Bu cömertlik, bilgi, şans, ve büyümeyi temsil eder.
Mars

Mars vb ateşli tutku, büyüme, hırs, enerji, mücadele, cesaret, şiddet, cinsel arzuyu temsil Vedik mitolojisinde, bu Mangala 'olarak bilinir. Bazı durumlarda maleik kabul edilir ve bir 'manglik-dosha' darbe ve evlilik engelleri oluşturmak için söylenir. Mars iyi bir pozisyon Ancak, olumsuz özellikleri kötü öfke, şiddet, ve benzeri olabilir vb refah, enerji, kişinin bolluk vermek için söylenir. Personel asker kökenli genellikle Mars güçlü bir etkiye sahip. Mars Koç ve Akrep iktidar gezegen.Satürn

Vedik Astrolojide, Satürn adalet ve bilge öğretmen temsil eder. Bu iyi işler ödüllendirir ve kötü olanları cezalandırır. Bu Satürn'ün kötü bir konumlandırma o kişiye talihsizlik ve acılarını getiriyor söyleniyor. Satürn o testi ve acı sürekli koymak her insanın hayatında geçer. Bu faz kişi disiplini öğretmek, ve güç sorunlarla karşı karşıya. Roma kültüründe, Satürn yakından 'Cronus' ile ilişkilidir. Bu Oğlak iktidar gezegen, ve bizim sınırları, sınırları ve sorumlulukları bir hatırlatma. Bize disiplinin önemini öğretir; Örneğin, zamanın sınırları.
Uranus

Uranüs Sky Tanrı olarak bilinir ve bireysellik, özgürlük ve isyan temsil eder. Yeni teknik, inovasyon, teknoloji, ilerleme-kısa, herhangi bir paradigma kayması yaratarak alan-bu gezegenin özellikleri olduğu söylenebilir. Tabii ki, flip tarafında, gereksiz isyan, şiddet ve afet temsil edebilir. Uranüs Kova iktidar gezegendir

Neptün

Neptün Denizi Tanrı olarak kabul ve hayalleri, sezgileri, yanılsamalar ve spiritüalizm. temsil eder Balık'ta üzerinde Neptün kuralları.

Plüton

astronomlar bir cüce gezegen olarak Pluto Ilan olmasına rağmen, hala astrolojiye yerini vardır, ve doğum ve yeniden doğuş döngüleri temsil eden bir güç gezegendir. Ayrıca içimizde derin bir gizli, yeraltı bölümünü simgeliyor. Roma Tanrı Pluto (Hades) yeraltı hükümdarı olduğunu. Akrep üzerinde Plüton kuralları.


Dünya

 Toprak referans noktası olarak kullanılır ve bu nedenle, astrolog'ların ortadan kalkar. Ancak, kitapta Cynthia LC Wood tarafından, 'Dünya incelenmesi ve Astroloji Dünya'yı Kullanımı için Çantası Rise', yazar Dünya burçlar çalışmada eklenecek önerdi.

Gezegen Sembolleri Nedir ve Onların Astrolojik Anlamları Nedir Reviewed by NetteBilgiCom on 23.3.15 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Saygı Kurallar İçerisinde Yorum Yapmaya Özen Gösterelim

Tüm Hakları Saklıdır NetteBilgi © 2020
Tarafından dizayn edilmiştir NetteBilgi

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.