Deve Dikeni Tohumu - Faydaları- Nasıl Kullanılır


Nedir?

deve dikeni bir bitkidir. çiçekli üstleri ve yapraklarını tıp ta kullanılmaktıdır. Blessed devedikeni yaygın Hıyarcıklı veba tedavisinde Ortaçağ'da rahipler için bir tonik olarak kullanılmıştır. Bugün mübarek devedikeni bir çay olarak hazırlanır ve iştah ve hazımsızlık kaybı için ;  soğuk algınlığı, öksürük, ateş, bakteriyel enfeksiyonlar, ishal ve tedavisi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda, yeni annelerin anne sütü akışını teşvik için ve artan idrar çıkışı için bir idrar söktürücü olarak kullanılır. Bazı insanlar mübarek deve dikenini gazlı bez ıslatarak ve yaralar, ülserler ve, çıban tedavi edilmesini için cilde uygulayın. İmalatta, mübarek devedikeni alkollü içeceklerde tatlandırıcı olarak kullanılır. Süt devedikeni ile mübarek dikeni karıştırmayın (Silybum marianum).

Ne kadar etkilidir?
Doğal İlaçlar Kapsam

Yetersiz kanıt için etkinliğini değerlendirmek için ...

·         İshal .
·         Öksürükler .
·         Enfeksiyonlar .
·         Çıbanlar .
·         Yaralar .
·         Emziren annelerde süt akışını teşvik .
·         Idrar akışını teşvik .
·         Diğer durumlar .
Daha kanıtlar bu kullanımlar için mübarek devedikeni etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Nasıl çalışır?


Mübarek devedikeni ishal, öksürük, ve inflamasyonu yardımcı olabilecek tanen içerir. Ancak, mübarek devedikeni onun kullandığı çoğu için işe yarayabilecek ne kadar iyi bilmek yeterli bilgi yoktur.

Güvenlik endişeleri var mı?
Mübarek devedikeni çoğu insan için güvenli olabilir. Böyle çay fincan başına en fazla 5 gram gibi yüksek dozlarda, mübarek devedikeni mide tahrişine ve kusmaya neden olabilir.

Özel tedbirler ve uyarılar:

Gebelik ve emzirme : Eğer hamile iseniz ağız yoluyla mübarek dikeni almayın. Gebelik sırasında güvenli olmayabilir dair bazı kanıtlar vardır. Bu emzirme iseniz mübarek dikeni önlemek için de en iyisidir. Yeterince bu ürünün güvenliği hakkında bilinen değil. Bu tür enfeksiyonlar, Crohn hastalığı ve diğer iltihaplı durumlar gibi Bağırsak sorunları : Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz mübarek dikeni almayın. . Mide ve bağırsakları tahriş olabilir Alerji yakupotu ve ilgili tesisler : Blessed devedikeni Asteraceae / Compositae ailesinin duyarlı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu ailenin üyeleri ragweed, krizantem, marigolds, papatyalar, ve diğerleri sayılabilir. Eğer alerjiniz varsa, mübarek dikeni almadan önce sağlık kuruluşu ile kontrol ediniz.
Ilaçlar ile etkileşimi var mı?Küçük
Bu kombinasyon ile dikkatli olun.
Antasitler
Antasitler mide asidini azaltmak için kullanılır. Mübarek devedikeni mide asidi artabilir. Mide asidini artırarak, mübarek devedikeni antasitler etkinliğini azaltabilir. Bazı antasitler (Amphojel) kalsiyum karbonat (Tums, diğerleri), dihidroksialuminyum sodyum karbonat (Rolaids, diğerleri), magaldrat (Riopan), magnezyum sülfat (Bilagog), alüminyum hidroksit, , ve diğerleri.
Mide asidini azaltan ilaçlar (H2-bloker)
Mübarek devedikeni mide asidi artırabilir. Mide asidini artırarak, mübarek devedikeni mide asidini azaltmak bazı ilaçların etkinliğini denilen H2-bloker düşürebilir. mide asidini azaltmak (Tagamet) simetidin içeren bazı ilaçlar, ranitidin (Zantac), nizatidin (Axid) ve famotidin (Pepcid ).
Mide asidini azaltan ilaçlar (Proton pompa inhibitörleri)
Mübarek devedikeni mide asidi artırabilir. Mide asidini artırarak, mübarek devedikeni mide asidini azaltmak için kullanılır ilaçların etkinliğini denilen proton pompa inhibitörleri düşürebilir. mide asidini azaltmak Bazı ilaçlar omeprazol (Prilosec), lansoprazol (Prevacid), rabeprazol (Aciphex), pantoprazol (dahil Protonix) ve esomeprazol (Nexium).

Otlar ve takviyeleri ile etkileşimleri var mı?


Otlar ve takviyeleri ile bilinen etkileşimleri vardır.

Gıdalar ile etkileşimleri var mı?

Gıdalar ile bilinen etkileşimleri vardır.

Ne doz kullanılır?

Şevketotu uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda mübarek devedikeni için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını aklınızda bulundurun ve dozlar önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Diğer isimler
Carbenia Benedicta, Cardo Bendito, Cardo Santo, Carduus, Carduus Benedictus, Chardon Béni, Chardon Bénit, Chardon MARBRE, Cnici Benedicti Herba, Cnicus, Cnicus benedictus, Kutsal Thistle, Safran Sauvage, Thistle, Aziz Benedict Thistle Benekli.ı Veritabanı bilimsel aşağıdaki ölçeğe göre kanıtlara dayalı oranlar etkinliği:., Muhtemel Etkili Muhtemelen Etkili, Muhtemelen Etkisiz, Muhtemel Etkisiz, Etkisiz ve yetersiz ver Kanıt Etkili, için etkinlik dereceleri Devedikeni aşağıdaki gibidir:

Sonraki
« Prev Post
Önceki
İlk Kayıt »

Saygı Kurallar İçerisinde Yorum Yapmaya Özen Gösterelim Koda ÇevirKoda Çevir Yüz İfadeleriYüz İfadeleri