Aloe Vera Nedir

Bu ünvanlar fazla bilgi için bilim ne diyor aloe vera ortak adları, potansiyel yan etkileri ve uyarılar, ve kaynaklar hakkında temel bilgiler sağlar.
Aloe veranın kullanımı bitki taş oymalar üzerinde tasvir edilmiş, erken Mısır, 6.000 yıl geriye izlenebilmektedir. Olarak bilinen "ölümsüzlük bitkisi," Aloe ölen firavunların bir mezar hediyesi olarak sunuldu.
Tarihsel, aloe yaralarını sarmak ve çeşitli cilt koşulları için, ve müshil olarak topikal kullanılmıştır. Bugün, bu kullanımına ek olarak, aloe diyabet, astım, epilepsi, ve osteoartrit dahil olmak üzere, çeşitli koşullar, bir halk ya da geleneksel bir ilaç olarak kullanılır. Ayrıca osteoartrit, yanıklar, güneş yanıkları ve sedef hastalığı için topikal olarak kullanılmaktadır. Aloe vera jel losyon ve güneş kremini de dahil olmak üzere deri ürünleri, yüzlerce bulunabilir. Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) bir doğal gıda tatlandırıcı olarak aloe vera onayladı.
Aloe yaprakları genellikle topikal bir merhem olarak kullanılan bir jel içerir. jel çevreleyen yaprakların yeşil kısmı, bir meyve suyu ya da ağızdan alınan bir kuru madde (lateks denilen) üretilmesi için kullanılabilir.

Bilim Adamları Ne Söylüyor

  • Aloe lateks güçlü müshil bileşikleri içerir. Aloe (aluan, aloe-emodin, barbaloin) çeşitli bileşenleri ile yapılan ürünler sözlü over-the-counter (OTC) laksatifler gibi FDA tarafından düzenlenen bir anda oldu.2002 yılında FDA, tüm OTC aloe müshil ürünleri ABD pazarına kaldırıldı ya da onları imal şirketlerin gerekli güvenlik verileri vermedi çünkü yeniden formüle edilmesini gerektiriyordu.
  • Erken çalışmalar topikal aloe jel yanıkları ve sıyrıkları iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bir çalışmada, ancak, aloe jel derin cerrahi yaraların iyileşmesini inhibe ettiğini göstermiştir. Aloe jel radyasyon tedavisinden yanıkları önlemek için gösterilmemiştir.
  • Diğer kullanımlar için herhangi bir aloe vera destekleyecek yeterli bilimsel kanıt yoktur.


Yan Etkiler ve Uyarılar

  • Kullanım topikal aloe vera önemli yan etkileri ile ilişkili değildir.
  • A 2 yıl Ulusal Toksikoloji Programı (NTP) çalışma , oral aloe vera olmayan rengi giderilir bütün yaprak ekstresi tüketimi kalın bağırsak tümörleri dayalı, erkek ve dişi sıçanlarda kanserojen aktivite açık kanıtlar bulundu. NTP göre, sağ bilinen ne şimdi bu bulgular insanlara alakalı olmayan inanmak onlara yol açacak bir şey yok. Ancak, bireylerin aloe vera ürünlerinin farklı türlerini kullanabilirsiniz nasıl dahil daha fazla bilgi, insanlara potansiyel riskleri belirlemek için gereklidir.
  • Karın krampları ve ishal aloe vera oral kullanımı ile bildirilmiştir.
  • İshal, sözlü aloe vera müshil etkisi nedeniyle, birçok ilacın emilimini azaltabilir.
  • Ayrıca ağız yoluyla aloe alarak eğer ön çalışmalar, aloe kan şekeri seviyelerini düşürebilir öneririz çünkü glikoz düşürücü ilaç kullanımı diyabet olan kişiler dikkatli olmalıdır.
  • Ağızdan alınan aloe vera akut hepatit birkaç vaka rapor edilmiştir. Ancak, kanıtlar kesin değildir.
  • Herhangi bir sağlık tamamlayıcı kullandığınız yaklaşımlar hakkında tüm sağlık sağlayıcıları söyle.Onlara sağlığınızı korumak için ne tam bir resim verin. Bu koordineli ve güvenli bakım sağlamaya yardımcı olur. Tamamlayıcı sağlık yaklaşımları hakkında sağlık personeli ile konuşurken hakkında ipuçları için, NCCIH görelim kampanyayı Talk Zaman .

Sonraki
« Prev Post
Önceki
İlk Kayıt »

Saygı Kurallar İçerisinde Yorum Yapmaya Özen Gösterelim Koda ÇevirKoda Çevir Yüz İfadeleriYüz İfadeleri